ŞİRKETLER HUKUKU, BİRLEŞME VE DEVRALMALAR İLE SERMAYE PİYASASI HUKUKU ORTAĞI SEMİH METİN NAZALI’YA KATILDI

138

Sermaye Piyasası Kurulu nezdinde yaklaşık 14 yıl Uzman ve Başuzman Hukukçu olarak görev yapan ve 2012 yılı Kasım ayından bu yana özel sektörde danışman ve avukat olarak çalışan Semih METİN, 1 Eylül 2017 tarihi itibariyle NAZALI bünyesine Şirketler Hukuku, Birleşme ve Devralmalar ile Sermaye Piyasası Hukuku Ortağı olarak katılmıştır.

1975 yılında Bozüyük’te doğan METİN, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. ABD’de bulunan Duke University School of Law’da (LLM) sermaye piyasası hukuku ve şirketler hukuku alanında master derecesine sahiptir. Ayrıca sermaye piyasası faaliyetleri ileri düzey, türev araçlar, konut değerleme, kredi derecelendirme, kurumsal yönetim derecelendirme ve bağımsız denetim lisanslarına sahiptir.
Semih METİN, sermaye piyasası, şirketler hukuku, birleşme-devralmalar ve mevzuata uyum alanlarında uzmandır. Yurtiçi ve yurtdışı halka arzlar, tahvil ve diğer menkul kıymet ihraçları, halka açık şirketler ile aracı kurumlar ve diğer sermaye piyasası kurumlarının tabi olduğu düzenlemeler, pay ve malvarlığı birleşme ve devralma projelerine ilişkin hukuki süreçlerin yönetimi ve bu kapsamda hukuki incelemelerin yürütülmesi, şirketlere ilişkin kurumsal nitelikteki her türlü dokümantasyonun hazırlanması, ticaret ve şirketler hukuku ile yerel ve uluslararası rüşvet ve yolsuzlukla mücadeleye ilişkin mevzuata uyum programlarının oluşturulması başta olmak üzere çeşitli alanlarda geniş bilgi ve deneyim sahibidir.

İstanbul Barosu ve Duke University Alumni Association üyesidir.

Evli ve bir çocuk sahibi olan Semih METİN, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.